google naujienos

Google Fiber – 100 kartų greitesnis naujos kartos internetas

Naujas plačiajuostis interneto tinklas, veikiantis 100 kartų greičiau nei bet koks kitas tinklas. Momentiniai parsisiuntimai, didelės raiškos televizija ir begalė galimybių, ar jau girdėjote apie tai? Tai ne tik internetas. Tai Google Fiber.

Štai ir jis, super greitas ir pigus internetas. Tiesa, mums dar teks tokio interneto palaukti, bet amerikiečiai jau išbando jo galimybes. Google Fiber siūlo interneto ryšį, kurio greitis yra vienas gigabaitas per sekundę. Tuo tarpu vidutinis interneto greitis JAV yra 6.7 megabaitai per sekundę, taigi naujos kartos internetas net 100 kartų greitesnis! Šiuo metu Google Fiber atkeliauja į Austin miestą Jungtinėse Valstijose. Miestai, kurie jau naudojasi Google Fiber  yra Chicago, Seattle’s ir Kansas City, kuris laimėjo pirmąjį Google Fiber pasiūlymą prieš trejus metus, aplenkdamas Austin ir dar tūkstantį kitų JAV miestų.

Google Fiber atvyko į Austin. Kas bus dabar? Austin yra didelis miestas, todėl pirmiausia, ką reikės ten padaryti, tai sukurti naują infrastruktūrą, įgyvendinti daug planų ir priimti daug inžinerinių sprendimų. Google siekia jungti internetą ten, kur yra didelė paslaugų paklausa. 2014 metų pradžioje žmonės bus apklausiami, ar jie nori savo namuose turėti Google Fiber ir tiems, kurie pareikš norą, jis bus įdiegtas. Tikimasi, kad pirmieji klientai bus aptarnaujami jau 2014 metų viduryje.

Google Fiber pirmiausia siekia atkeliauti į miestus, kuriuose gyvena ir dirba kūrybingi ir išsilavinę žmonės, muzikantai, aktoriai, taip pat siekia dirbti su technologijų įmonėmis, universitetais, kadangi būtent jiems ir jų darbams tokios didelės spartos internetas ir darytų daugiausia įtakos. Google Fiber paslaugas ketinama teikti ir smulkiajam verslui, o viešosioms institucijoms – mokykloms, ligoninėms, bibliotekoms paslaugos bus teikiamos nemokamai.

Kiek kainuos šitas super greitas internetas paprastam žmogui? Už paslaugos įdiegimą Google prašo metinio 300 dolerių mokesčio. Jį sumokėję, vartotojai galės džiaugtis internetu net septynerius metus nemokėdami daugiau nei cento. Google taip pat siūlo vieno gigabaito planą už 70 JAV dolerių per mėnesį, o tiems kurie mielai pasinaudotų ir Google TV paslaugomis, siūloma pasirašyti sutartį ir užsisakyti kitą planą, kainuojantį 120 JAV dolerių per mėnesį.