google naujienos

Google skraidina internetinius oro balionus

Google sugalvojo naują projektą: paleisti į Žemę saulės energija varomus balionus. Ši įdomi akcija prasidėjo praeitą savaitę. Google paleido 30 balionų į stratosferą. Tai pirmas žingsnis kuriant vadinamąjį „tinklą danguje“, kuris ilgainiui galėtų tapti visiems prienamu „balionais varomu internetu“.

Naujasis projektas vadinasi „Project Loon“.Google baliono pagrindu veikiančių belaidžių tinklų tikslas yra pasiekti 3G greitį, kadangi, Google tyrimai rodo, jog net kas antras žmogus visame pasaulyje pasigenda greito ir prieinamo interneto ryšio. Apie šį Google planą gandai sklandė ištisas savaites. Oro balionu grindžiamas ryšys ypač naudingas karinėms stotims ir komunikacijai tarp jų, taip pat toks ryšys buvo pasiūlytas nelaimių ištiktiems rajonams, siekiant užtikrinti visuomenės saugumą. Google gali tapti pirmaja kompanija, įdiegusi balionu grindžiamas interneto prieigos sistemas plačiam visuomenės naudojimui ir komerciniams tikslams.

Google pripažįsta, kad ši idėja yra dar eksperimento etapuose. Praeitą savaitę Google išleido 30 balionų į orą iš Tekapo srities Naujojoje Zelandijoje ir 50 bandomųjų testerių su specialiomis interneto antenomis, kurios bandė prisijungti prie tinklo.

 

 

Saulės energija varomi balionai yra 15 metrų skersmens ir sveria apie 6 kilogramus, kai yra visiškai pripūsti ir pasiruošę skrydžiui. Tuomet jie yra siunčiami 20 kilometrų į dangų. „Project Loon“ balionai yra gaminami iš labai plono plastiko, jų storis yra apie 3 milimetrai.

Priešingai nei kitos balionais grindžiamo interneto ryšio sistemos, kurios laiko balionus pririštus prie žemės, Google skraidins nepririštus balionus, kuriuos bus galima valdyti iš žemės. Vienas svarbiausių balionų mokslo laimėjimų yra tas, kad buvo išspręsta problema, kaip kontroliuoti baliono skrydžio kryptį, reguliuoti jo greitį ir aukštį. Google teigia, kad kiti svarbūs informacinių technologijų laimėjimai buvo pasiekti pačios kompanijos darbuotojų dėka. Taigi dabar galima balionus valdyti grupėmis taip, kad jie galėtų užtikrinti nuoseklų ryšį tam tikrose srityse.

Vaizdo įraše, kuriame “Project Loon” pristatė interneto balionų sistemas, techninis direktorius, architektas Rich’as DeVaul paaiškino, kad stratosfera yra labai įvairi, joje vyrauja skirtingų sluoksnių ir krypčių vėjai. Taigi oro balionai bus nuolat blaškomi.  Pagavus tinkamą vėjo kryptį, panaudojus saulės energiją ir pritaikius sudėtingus algoritmus bus galima tinkamai valdyti balionus. Šis sistema ilgainiui leis sukurti pasaulinį bevielį tinklą, kuris galės judėti bet kuria kryptimi ir užtikrinti greitą bei patikimą interneto ryšį.