socialines

Kaip ištrinti Facebook?

Viskas. Daugiau nusprendėte nebesinaudoti Facebook. Daugiau jokios veidaknygės, jokių „Like“ spaudinėjimų, jokio sėdėjimo socialiniame tinklalapyje ir komentavimo. Nuo šiol daugiau gyvo bendravimo, realių susitikimų su draugais, daugiau laisvalaikio ir gryno oro! Nuspręsti viena, tai padaryti visai kita. Kaip ištrinti Facebook? Pasirodo tai nėra taip paprasta.

Pripažinkime, Facebook puiki priemonė bendravimui, kontaktų su senais pažįstamais palaikymui, lengvas būdas keistis informacija, sužinoti naujienas, bet… Taip yra tol, kol sėdėjimas prie Facebook tampa laiko gaišimu. Kai kurie Facebook vartotojai pripažįsta, kad bent keletą valandų neprisijungę prie savo paskyros jaučiasi nelaimingi: „gal kas nors man kažką parašė, o aš neperskaičiau, gal kažkas kažkur pakvietė, o aš apie pakvietimą nieko nežinau“. Prisijungimas prie Facebook tampa toks pat gyvybiškai svarbus, kaip pavalgyti, atsigerti, susimokėti mokesčius. Kai kurie susirgę šia priklausomybės liga nusprendžia gydytis ir palikti virtualų Facebook pasaulį.

Taigi atsisveikinimui su Facebook turite dvi galimybes: išjungti arba ištrinti Facebook paskyrą. Pasirinkus pirmą variantą, atsisveikinimas gali būti skausmingas. Aišku, išjungti savo Facebook profilį yra kur kas paprasčiau nei aiškintis, kaip ištrinti Facebook, tačiau ši priemonė ne tokia veiksminga, juolab, kad Facebook nenori taip lengvai Jūsų paleisti. Išjungti savo profilį galite nuėję į Nustatymai, pasirinkę Paskyros nustatymai ir puslapio apačioje rasite profilio išjungimo funkciją. Pasirinkus ją, prasideda apeliacija į Jūsų jausmus. Naujai atsidariusiame lange Jūs matysite savo draugų nuotraukomis, po kuriomis bus parašyta, kad jie Jūsų pasiilgs.

Jei tai Jūsų nesugraudina, toliau nurodote priežastį, dėl kurios paliekate socialinį tinklalapį ir atsisakote Facebook pranešimų į savo el. paštą. Taigi, Jūs išjungėte savo profilį, bet informacija niekur nedingsta ir Facebook, kaip mama laukia savo vaikų sugrįžtant.

Išjungti nesudėtinga, o kaip ištrinti Facebook? Čia jau reikės padirbėti.

Vykdant specialius nurodymus atlikti visą ištrynimo procedūrą, kol galiausiai gausite ištrynimo patvirtinimo nuorodą į savo el. paštą. Po šitos liūdnos procedūros reikia atsispirti pagundai ir dvi savaites neprisijungti prie profilio, priešingu atveju Jūs atšauksite savo sprendimą palikti savo socialinį tinklalapį. Nors Facebook bando įtikinti, kad ištrynus profilį visa informacija apie Jus dings iš serverių, vis dėlto tai netiesa. Jūsų vardas ir pavardė liks duomenų bazėje, o tai reiškia, kad nors Jūs to ir nematysite, kiti galės Jus žymėti nuotraukose, kurios galbūt Jums visai nepatinka.

Yra dar vienas neoficialus būdas, kaip ištrinti Facebook. Pirmiausia atsidaryti Microsoft Word langą ir ten suvesti bet kokią raidžių kombinaciją, kad ir tokią: jfjkritncsax. Kitas žingsnis – susikurti inbox.lt el. paštą ir laukelyje, kuriame reikia nurodyti savo  slaptažodį paprasčiausiai nukopijuoti prieš tai sugalvotą raidžių kombinaciją. Tada prisijungti prie savo Facebook profilio, nueiti į Nustatymai ir pridedėti savo naujai sukurtą el. paštą. Į dabartinio el. pašto dėžutę Facebook atsiunčia laišką su nuoroda, kurią paspaudus patvirtinsite, kad pridėjote adresą. Toliau šį naują adresą padarote numatytuoju ir vėl gaunate nuorodą, kurią turite patvirtinti. Tuomet ištrinate savo naudojamą el. pašto adresą, kad Jūsų Facebook profilis būtų atskirtas nuo veikiančio el. pašto. Beliko Facebook nustatymuose pakeisti savo slaptažodį, o vietoj dabartinio slaptažodžio įkopijuoti atsitiktinę raidžių kombinaciją ir išsaugoti nustatymus. Galiausiai uždarote Word failą jo neišsaugoję ir atsijungiate nuo naujai sukurto inbox.lt el. pašto. Štai ir viskas. Facebook ištrintas.

Jei vis dėlto negalite ramiai gyventi ir kamuoja Facebook ilgesys, visada galite susikurti naują paskyrą. Jei jau žinote, kaip ištrinti Facebook, tai sukurti iš naujo – juokų darbas. Tik atminkite, kad geriau nekelti į savo socialinį tinklalapį kompromituojančių nuotraukų, dėl kurių vėliau galite pasigailėti ir kartas nuo karto pravalyti savo Facebook istoriją, nes ką gali žinoti, kada Jūsų darbdavys sugalvos patikrinti Jūsų Facebook pomėgius.