Praėjusią savaitę socialinis tinklas Facebook pristatė naująją savo paieškos funkciją „Graph Search“. Pasak socialinio tinklo vadovo Marko Zuckerbergo, naujoji paieška visiškai atitinka prvatumo reikalavimus. Jis teigia, kad jo kompanija atlieka milžinišką darbą, norint viską daryti taip, kad šie reikalavimai nebūtų pažeisti ir jų būtų paisoma, o vartotojai galėtų jaustis saugiai. Tačiau eikime prie reikalo, ką gi duos naujoji paieška?
Visų pirma, čia bus galima uždavinėti klausimus, kaip kad „koks mano draugas gyvena mano rajone?“ ir jums bus pateikiami draugų ir pažįstamų rezultatai. Taip pat visi paieškos rezultatai bus rūšiuojami pagal jūsų populiariausius draugus, t.y. tuos, su kuriais daugiausiai bendraujate ir tai turėtų palengvinti jūsų paieškas.
Kita vertus, žinant tai, jog daugybė šio soc tinklo vartotojų spaudžia „like“ mygtuką dažniau nei valosi dantis ar sportuoja, klausimas, kiek tikslūs bus paieškos rezultatai, jei tarkime žmogus, mėgstantis spausti „patinka“ ant praktiškai visų produktų, taip daro tik todėl, kad kažką laimėtų ar iš įpratimo. Bet kuriuo atveju, lauksime šios paieškos ir kaip ji pakeis vartotojų įpročius bei naudojimąsi pačiu Facebook soc tinklu.
Kol Facebook visame pasaulyje pristatinėja naująją paieškos sistemą, praėjusią savaitę Tadžikistano valdžia vėl užblokavo savo gyventojų galimybę naudotis šiuo socialiniu tinklu.
Buvo išleistas nurodymas, kuris yra aktualus dar trims tinklalapiams, tarp kurių galima rasti ir Laisvosios Europos radijo portalą, Tadžikistane, išdavė šalies komunikacijų tarnybos vadovas Begas Zuchurovas.
Tai tikrai ne pirmas kartas, (antrasis per beveik du mėnesius) kai Tadžikistano valdžia užblokuoja „Facebook“. Kodėl tai vyksta? Pvz, praėjusių metų lapkričio pabaigoje, priėjimas prie šio vieno populiariausių pasaulyje portalų, buvo uždraustas po to, kai pareigūnai neva aptiko, šmeižiančios informacijos apie Tadžikistano valdžią. Pats B. Zuchurovas išpeikė asmenis, atsakingus už skleidžiamos informacijos turinį, kuriems, jo manymu, buvo „sumokėta“ už tai.
Toks sprendimas užblokuoti priėjimą prie Facebook buvo pasmerktas Europos Sąjungos, kuri ragina Tadžikistaną pagaliau sušvelninti interneto kontrolę bei išreiškė gana nemažą susirūpinimą dėl žodžio laisvės šioje valstybėje.