panda

Panda, kuri gali padaryti, kad išnyktumėt Jūs

Prieš savaitę buvo išleistas Google Panda 4.2 algoritmo atnaujinimas, kuris turės įtakos 2-3% visų paieškos sistemos užklausų.

Šis atnaujinimas išskirtinis – užtruks net kelis mėnesius, kol bus atliktas visų puslapių auditas. Dažniausiai diegimo procesas užtrunka porą savaičių. Šviežiausias Panda atnaujinimas yra naujos kartos Google paieškos sistemos algoritmas – jis turėtų vesti link nuolat atsinaujinančio algoritmo.

Tokio tipo atnaujinimai dažniausiai įvyksta vienąkart per metus. Prieš tai išleistas atnaujinimas mus pasiekė 2014 metų rugsėjo 25 dieną. Atnaujinimai stropiuosius, kurie tinkamai vykdo SEO optimizaciją, apdovanoja – Google įvertina prizais (aukštesnėmis pozicijomis ir didesniu srautu), tačiau tuos, kurie nevengia sukčiauti – priverčia skaudžiai sumokėti. Klaidos kaina skaudi, nes gauta nuobauda lengvai neatsikratysi, lyg nevykusia tatuiruote iš paauglystės laikų, o svetainė praranda gyvybiškai svarbų srautą.

Domenai, kurie gauna algoritmo baudą negali paprastai nuo jos pabėgti. Gavus baudą, pirmiausiai reikia ištaisyti svetainėje esančias klaidas, antra – laukti, laukti, laukti, ir trečia.. Dar palaukti. O laikas – pinigai – užburtas ratas. Dažniausiai toks laukimas užtrunka, nes algoritmo bauda panaikinama tik kito atnaujinimo metu. Vadinasi, baudą gavę 2014 rugsėjį, galimybės jos atsikratyti sulaukė tik dabar. Skamba ne kaip, ar ne?

Kokią įtaką turės atnaujinimas tinklalapiams ir elektroninėms parduotuvėms?

Panda algoritmo atnaujinimas yra skirtas nekokybiškam turiniui atpažinti, kuris dažniausiai būna kopijuotas, neprofesionalus bei šališkas – nekuriantis jokios pridėtinės vertės skaitytojui. Šis atnaujinimas Lietuvoje daugiausiai turėtų paliesti elektronines parduotuves, kurios turi vienodus prekių aprašymus (kaip ir konkurentai).

error
Šaltinis: pixabay.com

Kas nutinka gavus algoritmo baudą?

Drastiškai krenta pozicijos ir natūralus srautas. Panda yra site-wide atnaujinimas ir dažniausiai paliečia beveik visus svetainės puslapius. Dažniausiai ne prekinio ženklo raktiniai žodžiai krenta giliai į bedugnę – praranda 10-30 pozicijų ir beveik visą jų buvusį srautą. Dažnam verslo vienetui net iškyla klausimas: ar reikės keisti domeną, ar vykdyti skubią SEO optimizaciją, nes metus laukti sugrįžtančio srauto yra finansiškai skaudu.

Kaip išvengti Google algoritmo baudos?

Po pirmojo algoritmo naujinimo Google komanda pateikė informaciją, kaip išvengti baudos (plačiau skaitykite čia: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2011/05/more-guidance-on-building-high-quality.html).

Bet, iš esmės, atsakymas labai paprastas – kurti tik itin aukštos kokybės svetaines. Dažniausiai netinkamas turinys, kaip šaukštas deguto medaus statinėje, gali sugadinti visą svetainę.

SEO optimizacija, o tiksliau, generuojamas turinys turi būti unikalus ir kurti pridėtinę vertę. SEO tekstas bus vertingas, jei jį parašys tos srities specialistas, žinoma, negalima palikti rašybos bei gramatikos klaidų. Taip pat tekstas negali būti rašomas su vieninteliu tikslu – iškelti jį Google paieškos sistemoje (deja, ši tendencija yra vis dar pastebima). Būtina nepamiršti ir esminės teksto paskirties – tinkamai reprezentuoti įmonę, sudominti ir pritraukti skaitytojus.

panda
Šaltinis: pixabay.com

Kodėl Google Panda 4.2 užtruks?

Juokaujama, kad atnaujinimų diegimas užtruks tiek, kad SEO specialistai nesuprastų priežasties, dėl ko jų prižiūrimo puslapio pozicijos kilo arba krito. Žinoma, tai nėra tiesa.

Visų pirma, algoritmas patikrina kiekvieną puslapį atskirai, o jų internete – begalė.

Negana to, Google Panda algoritminis atnaujinimas pasikeitė iš esmės ir artėja prie revoliucinio algoritmo, kuris galės atsinaujinti nuolat (bus atnaujinama live versijoje, lyginant su dabartine, kai atnaujinimas įvyksta tik tuomet, kai Google įkelia naują algoritmo versiją) . Ką visa tai reiškia? Jei dabar naudosite juodąją technologiją, pvz., kopijuosite ar kursite prastos kokybės turinį, greičiausiai gausite baudą. Panašu, kad šiuo laikotarpiu didžiausia tikimybė nukentėti – numojus ranka į tinkamą SEO optimizaciją. Neretai internetinių svetainių savininkai ir administratoriai nesugeba įvardyti aiškios priežasties, kodėl buvo nubausti (kartais baudos net nepastebi). Kita vertus, laimės tie, kas bus budrūs ir pastebės nuobaudą, su kuria susidoroti padės SEO specialistai.