twitter

Socialinio tinklo “Twitter” vertė – daugiau kaip 11 mlrd. JAV dolerių

Neseniai paskelbta, Lietuvoje vis dar ne itin populiaraus, socialinio tinklo „Twitter“ rinkos vertė 2013 m. pradžioje siekia 11 mlrd. dolerių, o tokius duomenis pateikė investicinės kompanijos „Greencrest Capital“ garsus analitikas Max Wolff.

Dar prieš porą metų, t.y. 2011 m. liepos mėnesį, socialinis tinklas „Twitter“ buvo vertinamas šiek tiek daugiau nei 8 mlrd. dolerių. Galima daryti prielaidą, kad šios kompanijos rinkos vertės augimą daugiausiai paskatino augantis vartotojų skaičius ir naujų instrumentų pristatymas, kurių dėka „Twitter“ prognozuojami dar geresni ateinantys metai.

Žinoma, nereikia pamiršti ir gandų, jog “Apple” planuoja įsigyti dalį „Twitter“ socialinio tinklo, taigi tai neabejotinai turėjo taip pat padidinti šio socialinio tinklo akcijas ir nemažos įtakos vertės augimui. Nereikia nė kalbėti apie tai, jog čiulbesius siunčia dažniausiai išmaniųjų telefonų savininkai, o naudoajntis kompiuteriu šis socialinis tinklas netenka savo prasmės, o žinant tai, kiek pasaulio gyventojų naudoja Iphone ar Ipad – sėkmingiausius Apple gaminius, įsigyti šį socialinį tinklą, šiam gigantui atrodytų daugiau nei logiškas ir garantuojantis sėkmę bei didesnius pardavimus ėjimas

Socialinis tinklas „Twitter“ savo veiklą pradėjo 2006 metais ir 2010 metų pabaigoje buvo vertinamas maždaug 3,7 mlrd. dolerių. Greitu metu prognozuojama, kad “Twitter” tinklas sugeneruos daugiau kaip milijardą dolerių pajamų vien tik iš reklamos.

Galima tik kelti klausimus, kodėl šis socialinis tinklas Lietuvoje neranda savo rinkos vartotojų, tačiau ko gero vienas iš atsakymų būtų nedidelis Lietuvos gyventojų „išmanumas“ t.y. išmaniųjų telefonų panaudojimas, nes net ir turėdami prabangius ir technologiškai modernius mobiliuosius telefonus lietuviai vis dar nesugeba jų tinkamai panaudoti ir „išspausti“ visų jų galimybių. Taip pat „Twitter“ daugeliui kelia klausimą – kam gi reikalingos šios trumpos žinutės?  Gal mes dar nesame pasiruošę leisti visiems žinoti, ką ir kur veikiame? Tačiau, ko gero tik laiko klausimas, kada čiulbėsime ir mes, kaip ir visas likęs pasaulis, ir nekils jokių abejonių ar klausimų, nei kam, nei kokiu tikslu tai darome! Tad gal jau laikas susikurti dar vieno socialinio tinklo profilį?