yandex

“Yandex” aplenkė Microsoft “Bing’ą”

Rusijoje sukurtas ir toje rinkoje, o tiksliau didžiojoje dalyje Azijos, labiausiai naudojamas paieškų variklis „Yandex“ pagal naujausius statistinius duomenis, pagal apdorojamų užklausų kiekį aplenkė „Microsoft’o Bing“ paieškos variklį ir tokiu būdų įsitvirtino ketvirtoje, populiariausių paieškų variklių vietoje pasaulyje.

Nieko čia nenustebinsime, pasakydami, jog vis dar pirmauja Google gigantas, kuriam prikaluso apie 62 procentai rinkos, Antri – Baidu, kurie priklauso Kinijai bei turintys apie 8 procentus rinkos, o tretieji žengia Yahoo, turintys apie 5 procentus paieškos apdorojimo užklausų kiekį. Yandex sparčiai artėja trijų procentų, palikdami Bing su dviem su puse procentų.

Yandex pradėjo sparčiai populiarėti nuo 2007 metų, kada pirmąjį kartą pateko tarp dešimties populiariausių paieškos variklių, tačiau tai jau ne pirmas kartas, kada Yandex lenkia Bing – tai jau buvo nutikę praėjusių metų lapkritį, tačiau reikia paminėti, kad Yahoo vis dėl to sulaukia daugiau unikalių vartotojų, kas reiškia, kad Yandex vartotojai yra ištikimesni savo paieškos varikliui ir juo naudojasi visada, kai tuo tarpu Bing paieška pasinaudojantys vartotojai ko gero kitą informaciją patiki surasti Google ar Yahoo paieškoms.

Kas gi privertė taip sparčiai augti Yandex? Ko gero tai sparti interneto plėtra Rusijoje ir didėjančios optimizacijos poreikis ne tik Google, tačiau ir kitiems paieškos varikliams. Rusijoje Yandex naudojasi daugiau kaip du trečdaliai vartotojų, kai tuo tarpu Google naudoja vos ketvirtis vartotojų,. Taigi nieko nėra svarbiau, kaip būti matomiems Rusijos paieškos variklyje tiems ,kurie čia turi savo rinkas ir nori būti matomi savo tikslinės auditorijos šios pasaulio vietos gyventojams.

Reikia pažymėti, jog nors „Yandex“ vis dar nepardavinėja jokios programinės įrangos, kuri siūlytų naudoti šį paieškų variklį kaip pagrindinį (Kaip kad Google chrome ir t.t.) – tačiau yra sukurę kelis tikrai naudingus ir plačiai naudojamus vidinius produktus (kūrybingą mažmeninių kainų paiešką, nekilnojamo turto paiešką ir dar keletą panašių įdiegčių, naudingų vartotojams).